Oney banner
 
 
 
 
Medicover logo
Game changer finansowania ratalnego i pożyczek_
Oney Polska S.A jest częścią Grupy Oney Bank. Od 20 lat działa w Polsce oferując branży retail usługi finansowe oraz innowacyjne rozwiązania płatnicze. Wspieramy spółkę w realizacji śmiałych i nowatorskich projektów. Jeden z nich to OneyRaty, czyli raty na zakupy w sklepie stacjonarnym. Usługa ta od innych sposobów finansowania różni się tym, że jest zintegrowana z systemem płatności sklepu – w kasie płaci się specjalnym kodem, otrzymanym po przyznaniu pożyczki. Cały proces – od wejścia w aplikację do zeskanowania kodu przy kasie – trwa zaledwie kilka minut.
Zespół
Front
end
2x
Back
end
5x
Software
Architect
1x
Sektor / klient
usługi finansowe / Oney Polska S.A.
Usługi
Vue, V.Api, Microsoft .NET, MsSQL
Czas trwania
od grudnia 2019 r. do teraz
Wykorzystane technologie
jQuery
C#
.NET
.NET
.NET Core
HTML
MSSQL
MSSQL
SignalR
Bootstrap
Vue.js
Vue.js
Websocket
MongoDB
V-Deploy
Websocket
V-Api
V.Deploy
V-Api
V.Api
V-Api
CSS
V-Api
JavaScript
 
Od ponad 10 lat dostarczamy firmie Oney Polska usługi IT, które pomagają jej realizować cele sprzedażowe i rozwojowe. Tworzymy, utrzymujemy i updatujemy customowe systemy – w tym m.in. ubezpieczeniowy. Nasze oprogramowanie wspomaga obsługę kluczowych projektów i procesów w firmie.

Z czym się zmierzyliśmy_

Firma Oney Polska, dla której zrealizowaliśmy już niejeden projekt, podjęła decyzję o stworzeniu we współpracy ze spółką Smartney (startupem finansowym, należącym również do Grupy Oney Bank) zupełnie nowej, innowacyjnej usługi finansowej.

Nasz klient postanowił wprowadzić do sklepów stacjonarnych ratalny model płatności – dostępny tak łatwo i szybko, jak zakupy na raty w e-commerce. Takie rozwiązanie to nowość i konkurencja dla punktów kredytowych dostępnych na miejscu w sklepach.

Nasze zadania:

 • Dostarczyć customowe rozwiązanie IT – aplikację internetową maksymalnie prostą w obsłudze, godną zaufania, dostępną online.
 • Zapewnić software bezpieczny i skalowalny, umożliwiający rozbudowę interfejsu aplikacji OneyRaty oraz dodawanie kolejnych funkcjonalności.
 • Stworzyć system do zarządzania aplikacją webową, umożliwiający: wnioskowanie o pożyczkę, potwierdzanie tożsamości i uruchomienie finansowania.
 

Co dostarczyliśmy_

Oney

Zbudowaliśmy i wdrożyliśmy system, który:

 • Umożliwia użytkownikom aplikacji szybkie, samodzielne, w pełni zdalne składanie wniosku o udzielenie finansowania (dokładniej: udzielenie pożyczki na zakupy ratalne w sklepie stacjonarnym lub pożyczki na dowolny cel)
 • Jest zintegrowany z systemami potwierdzającymi tożsamość i zdolność kredytową wnioskodawcy;
 • Pozwala autoryzować pożyczki w sklepach/punktach i uruchomić finansowanie natychmiast po pozytywnej weryfikacji wniosku;
 • Jest zintegrowany ze sklepami (partnerami OneyRaty) w tym z systemami płatności sklepów;
 • Jest wsparciem dla pracowników obsługujących wnioski o finansowanie.
Zakodowaliśmy interaktywną aplikację webową z zaawansowanym interfejsem, dzięki której klienci w punktach m.in. Leroy Merlin, Auchan i Decathlon, Media Markt mają dostęp do sprzedaży ratalnej. Cały proces wnioskowania o finansowanie jest uproszczony na niespotykaną dotąd skalę – przebiega łatwo i nie wymaga wypełniania papierowych formularzy oraz kontaktu z pracownikiem Oney Polska lub z pracownikiem sklepu.

Korzyści z nowej aplikacji i nowego systemu_

 • Uproszczenie procesu wnioskowania o finansowanie ratalne lub pożyczkę
 • Odciążenie pracowników weryfikujących wnioski o finansowanie – optymalizacja procedur i integracja procesu wnioskowania z wewnętrznym systemem sprzedażowym
 • Możliwość zawarcia umowy o finansowanie ratalne lub pożyczkę w pełni online – bez konieczności podpisywania papierowej wersji dokumentu
 • Dostęp do OneyRaty przez przeglądarkę internatową – bez konieczności instalowania na smartfonie kolejnej apki
 • W pełni zdalna i prosta implementacja systemu przez sklep (partnera OneyRaty)
Słowa Oney Polska_
„Veloce to przede wszystkim fenomenalny, profesjonalny zespół. Realizacja projektów z takim zespołem jest nie tylko przyjemnością, lecz także przynosi konkretne, biznesowe korzyści. Dlatego nasza współpraca trwa od lat. Poza OneyRaty Veloce wdrożyło u nas nowy system do sprzedaży ubezpieczeń i zautomatyzowało wiele procesów. Każde, dostarczone przez Veloce rozwiązanie IT w pełni odpowiada naszemu zapotrzebowaniu” – Oney Polska S.A.
Oney Polska w liczbach

Najkrótszy czas realizacji wniosku o finansowanie (od momentu otworzenia aplikacji internetowej do realizacji kodu) –

3 minuty 36 sekund

Liczba użytkowników (pod koniec 2022 r.) - ponad 7000

Zewnętrzne integracje z systemami płatniczymi partnerów –

ponad 10

Uptime – ponad 99,9%

Punkty sprzedaży – ponad 300

 

Jak pracowaliśmy_

 
 

Pracowaliśmy według sprawdzonego schematu: analiza -> implementacja -> testy i wdrożenie -> utrzymanie. Część analityczną w dużym zakresie zrealizował ekspercki zespół Oney Polska, który doskonale zabezpieczył projekt od strony koncepcyjnej. Dzięki temu nasi developerzy mogli skupić się przede wszystkim na dostarczeniu i implementacji dedykowanego software’u. Odpowiednie, kompletne rozwiązanie IT zostało wdrożone po roku.

Od chwili uruchomienia produkt jest nie tylko przez nas wspierany, lecz także dynamicznie rozwijany. Aplikacja OneyRaty to game changer – nie tylko zmienia rynek ofert finansowych, lecz systematycznie pobija kolejne rekordy sprzedażowe.